Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Заборольська громада» (код ЄДРПОУ: 04332242) був реорганізований і увійшов до складу Луцької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заборольська сільська рада
припинила діяльність, увійшла до складу Луцької громади

ЯК ЗАПОБІГТИ ДИТЯЧИМ СУЇЦИДАМ. ПОРАДИ БАТЬКАМ ВІД ДЕПАРТАМЕНТУ КІБЕРПОЛІЦІЇ

Дата: 18.07.2018 17:46
Кількість переглядів: 519

ЯК ЗАПОБІГТИ ДИТЯЧИМ СУЇЦИДАМ. ПОРАДИ БАТЬКАМ ВІД ДЕПАРТАМЕНТУ КІБЕРПОЛІЦІЇ

Відділ соціального захисту, у справах дітей, сімї та молоді просить батьків бути більшпильними по відношенню до своїхдітей, аджеїхпідстерігаєнебезпека не тільки за межами дому, а й сидячи дома на дивані…

Алгоритм дійзловмисників, якідоводятьдитину до самогубства, ознакиучастідитини у подібнихгрупах у соціальних мережах, список обліковихзаписів, якіреєструвалися з територіїУкраїни, а такожконтактипідрозділівкіберполіції, кудислідзвертатися у разівиявленнянебезпеки, – інформація, необхідна батькам, абивберегтидитинувідсуїциду.

Департамент кіберполіціїНаціональноїполіціїУкраїниповідомляє про виявлення у соціальних мережах небезпечнихгруп, в якихдоводятьдітей до самогубства.

Фанати таких спільнотназивають себе «китами», тому щоцітвариниасоціюються у них зі свободою. Використанняпоняття «кити» («летючікити»), можливо, пояснюєтьсятим, щоцей вид ссавців – один ізнебагатьох, представникиякогодобровільноможутьзвестирахунки з життям.

Подібнісуїцидальніспільнотиназиваються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіхчленів таких груп на особистихсторінкахрозміщенівідеоабомалюнки з літаючими китами.

Нелюди, щоорганізувалицю систему, відпрацюваличіткий алгоритм дій.

Усьогодається 50 завдань («квестів»), у фейковихспільнотах – від 13 до 50 «квестів», цезалежитьвідадміністратора. Адміністраторгруписхиляєдитину до виконаннязавдань («квестів»), причому практично всізавданняпередбачаютьнанесеннядитинівласноручкаліцтвабозаподіяння болю. Всіці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Фінальнезавдання – покінчитижиттясамогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в онлайн-режимі. Відеозаписи в подальшомупродаються в мережіІнтернетабо в Darknet.

Щоб не допуститипотрапляннядітей до таких груп, рекомендуємо батькам:

– Приділятибільшеувагипсихологічному стану дитини.

– Перевірятишкіряні покриви дитини на наявністьпошкоджень. У разіїхвиявлення, з’ясовуватиобставини, за яких вони з’явилися. Особливуувагузвертати на пошкодженнярізного роду у формі кита.

– Перевірятиоблікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевірятивмістспілкування у приватних чатах.

– Звертатиувагу на коло спілкуваннядитини.

– Намагатисязайнятивільний час дитиниспортивнимиабокультурнимисекціями.

– Обов’язковоконтролювати те, які фото- та відеофайлизнаходяться в гаджетах дитини.

– Встановлюватифункцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Департамент кіберполіціївиявив одну з таких груп https://vk.com/blueskitea. До неї входили 209 користувачів з України. Слідзауважити, щотакігрупищодняблокуютьсяадміністрацієюсоціальних мереж за зверненнямиправоохороннихорганівабокористувачів.

Тому, при виявленні таких спільнот, просимо негайноповідомляти до кіберполіції за номером гарячоїлінії: (044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30 (в робочідні), чи за електронноюадресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), абозвертатися до адміністраціїсоцмережі, у якійвиявленагрупа.


« повернутися


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua